15 yıldır BP Ailesi’nde görev yapıyor

Petrol sektörünün en güçlü yabancı sermaye gruplannın başında yer alan BP’nin Türkiye’deki faaliyetlerine başlamasının üzerinden tam 100 yıl geçti. Her ne kadar ortakları arasında yer aldığı Ataş Rafinerisi 1994’ten itibaren yoluna terminal olarak devam etse de, BP, Türkiye’deki faaliyetlerini birden çok sahada etkin bir şekilde devam ettiriyor.

Siz daha çok akaryakıt dağıtım alanındaki gücü ile tanıyor olabilirsiniz. Ancak çokuluslu devin Türkiye’deki faaliyet alanları arasında petrol arama, endüstriyel yağ ve servis, madeni yağ üretimi, havacılık sahasına sağladığı yakıt ikmali gibi hizmetler var.

işte bunlardan biri olan BP Türkiye Rafineri ve Pazarlama Segmenti insan Kaynakları Müdürlüğü görevine bir atama gerçekleştirildi. Şule Taşçıoğlu, BP’nin Türkiye’deki rafineri ve pazarlama segmenti kapsamında bulunan tüm akaryakıt, madeni yağlar ve havacılık iş kollarının insan kaynakları strateji ve faaliyetlerini yönetecek.

1999 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Şule Taşçıoğlu, aynı yıl içerisinde profesyonel iş hayatına BP Türkiye’de başladı. Taşçıoğlu, BP Türkiye’nin insan kaynakları biriminde birçok farklı alanda görev aldı. 2007 yılından bu yana, BP Madeni Yağlar, BP Akaryakıt ve LPG iş ünitelerinde İK İş Ortağı olarak görevini sürdürdü. Bu süre içerisinde iş ünitelerinin IK ajandalarına liderlik etmenin yanı sıra, tüplü ve toptan LPG faaliyetlerinin satışı gibi önemli projelere de katkılarda bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir