2014 Yılı İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi,İzmir Büyükşehir Belediyesi Eleman Alımı,İzmir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu,İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı,İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2014

İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2014

Zaman geçtikçe sıkıntı haline gelen işsizlik , ülkemizin büyük bir sorunudur. Dünya çapında, ülkemiz malesef işsizlik rekortmenlerinden birisi olmuştur. 2007 ve 2008 yılları arasında arastırmalara göre , işsizlik sıralamasına giren Türkiye , her ne kadar işsizlik problemini çözmeye çalışsada halen ülkemizde bir sürü üşsiz vatandaşımız bulunmaktadır. Durum böyle olunca bir çok vatandaşımız işsizlik nedeniyle malesefki büyük sıkıntılar çekiyor ve yaşamakta zorluk duyuyorlar. Oysaki herkes bir işi olsun ve sigortası olsun ister. Birde çalışacağınız yer sizin yaşadağınız ortamda olsa ne güzel olur değilmi. Öyleyse yazımızın devamını okuyarak bir iş sahibi ve sigorta sahibi olabilirsiniz, yani kısacası kendinizi ve ailenizi güvence altına alabilirsiniz.

Yaşadığımız yerde iş nasıl bulurum diyorsanız, iş ayağınıza geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Eleman Alacak. İzmir Büyükşehir Belediyesinde çalışarak kariyerinizi geliştirebilir ve bir aylık maaş elde edebilirsiniz. Belediyede çalışmanın bir sürü avantajı bulunmakta aslında, bunların en büyük avantaj olarak kabul edildiğini var sayarsak tabi kide sigortalı olmaktır. Ardından gelen avantajları ise her ay düzenli olarak bir maaş elde edersiniz. Hiç bir bekleme yapmadan her ay elinize paranızı almak büyük avantaj değil mi. Ayrıca belediyelerin ara sıra düzenledikleri organizasyonlara ailenizle katılarak bir etkinlik yapabilir ve işte yaşadığınız yorgunluğunuzu atabilir, kafanızı dinlendirebilirsiniz.

Peki Belediyede çalışan memurlar ne kadar maaş alır diye merak ediyorsanız, ortalama olarak belediye’de çalışan memurlar 1200 ile 1300 TL arası maaş alırlar. Belediyeler genellikle kadrolarına daimi işçi, sözleşmeli personel, temizlik işçisi, geçici işçi, kepçe operatörü, belediye otobüsleri şoförü gibi alanlarda alımlar yaparlar. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi adı altında bulunan küçük bölge belediyeleri bulunmaktadır. Siz kendi bulunduğunuz bölgedeki belediyelere başvuru yapmanız sizin adınıza daha avantajlı olacaktır. Gerekse ulaşım için, gerekse bildiğiniz bölgede çalışmak sizin için büyük avantajdır.

Ayrıca kendinizde bulunan bir engelden dolayı Belediyeler hiçbir sıkıntı yapmazlar. Yani fiziki durumdan bir engeliniz varsa her belediyenin engelli personeli alımı ilanı da olur. Bu durumunuzdan hiçbir sıkıntı duymazsınız. Hatta belediyelerin engelli vatandaşlar için düzenlemiş oldukları bazı eğitim ve kurslara katılarak, kendinizi geşiltirebilirsiniz, yani bir meslek sahibi olabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ne iş başvurusunda bulunmak için interneti kullanabilirsiniz. Yada bazı belediyeler kendi ilçeleri için personel, eleman ve işçi alımları ilanlarını kendi resmi sitelerinde yayınlayarak iş başvurularını kabul ederler. Belediyelere iş başvurusunda bulunmak için bir CV ye ihtiyacınız vardır. Kendinize bir CV hazırlamanız siniz avantajınıza olacaktır. Bazı Belediyeler lise mezunlarını ve hatta ilk okul mezunlarını bile kabul ediyorlar. CV hazırlamak konusunda bir fikriniz yoksa ve daha önce hazırlamadıysanız, belediye önlerinde daktilo memurundan yardım alarak bir CV hazırlatabilirsiniz.

Yazımız sadece sizleri bilgilendirmek için yazılmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi nin resmi sitesine girerek ilanları takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir