Akbank’ın gücüyle müşterilerimize ulaşıyoruz

“Akbank’ın gücüyle müşterilerimize ulaşıyoruz”

UYGUN FİNANSMAN İMKÂNI: Ülke genelinde ihracatın büyük bir kısmı mal mukabili/açık hesap şeklinde gerçekleşiyor. Son dönemde artan ‘alacak garantisi’ talepleriyle ilgili Akbank olarak’alacak sigortası’ve’ihracat faktoring’öneriyoruz.

Bu kapsamda Türkiye’de ilk olarakiggö yılında Akbank olarak Türk Eximbank ile yapılan T. Eximbank’Kısa Vade İhracat Kredi Sigortası’kapsamındaki alacaklar karşılığında finansman sağlanmasına yönelik protokolü, değişen ve gelişen şartlar çerçevesinde geçtiğimiz yıl revize ederek ihracatçılarımızın hizmetine sunduk.

İHRACAT FAKTORİNGİ: Akbank olarak faktoring işlemlerinde yaygın hizmet ağı ile Akbank’ın şubesinin bulunduğu tüm Türkiye’de hizmet veriyoruz. Bölgesel olarak işlemler ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi (İstanbul, Bursa, Çorlu) ve Ege Bölgesi’ni (İzmir, Balıkesir, Denizli) kapsıyor. Hizmet verdiğimiz müşterilerimizin tamamı, yüzde 100 Akbank müşterisi olurken, işlemlerin tamamı şubelerimiz aracılığıyla gerçekleşiyor. Mevcut ihracat faktoringi işlemlerinde müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarına odaklanarak ağırlıklı olarak dış ticaret alanında faaliyet gösteren ticari ve KOBİ müşterileri bazında büyümeyi planlıyoruz.

HİZMETLER MUHTELİF: Tüm bu konuların yanı sıra, müşterilerimizi emtia fiyatlarındaki dalgalanmaya karşı koruma amacıyla emtia türev ürünlerini sunuyoruz. Mevzuat değişikliğiyle konvertibl olmayan döviz cinsi üzerinden işlem yapılmasına olanak verilmesi üzerine, müşterilerin ruble üzerinden dış ticaret, mevduat ve kredili ürünlerle işlem yapmalarını sağlıyoruz. Diğer taraftan risk yönetimi alanında kur riskinden korunmak isteyen firmalar için kur ve parite üzerinden yapılabilen Forvvard Kur/Parite hizmeti veriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir