Allianz’da kıyafet devrimi

Allianz Sigorta, Ataşehir’deki yeni genel müdürlük binasına geçişi ile birlikte birçok yeniliğe de imza atmış oldu. Bu sayfaları yakından takip edenler bilirler, firma geçtiğimiz yıl 28 Eylül 2015 tarihinde Ataşehir’deki yeni genel müdürlük binasına taşındı.

Allianz Tovver ismi verilen bina, akıllı, çevreci ve teknolojik özellikleriyle Türkiye’nin LEED Platin sertifikalı ilk kulesi unvanını aldı. Tüm Allianz şirketleri Allianz Tovver çatısı altında toplandı.

Allianz Sigorta

Bu konuda ufak bir bilgi de verelim: Allianz 81 ilde 12 bölge müdürlüğü ve 4 bin acentesiyle 5 milyon müşteriye hizmet veriyor. Türkiye çapında 2 bin 500 çalışandan 1.700’ü ise Allianz Tovver’da bulunuyor. Yeni bina 83 bin metrekare inşaat ve 43 bin metrekare ofis alanına sahip 40 kattan oluşuyor. Binanın tüm özellikleri bunlarla da kalmıyor. Çalışanlara Türkiye’de çok az firmada bulunan geniş ve konforlu bir yaşam alanı da sağlayan Allianz Tovver’da “Sosyal Kat” denilen ve çalışanların sosyal ihtiyaçlarını karşılayan özel bir kat da mevcut. Binada spor salonunun yanı sıra ayrıca bir de piyano var. Binanın bir diğer özelliği ise, Türkiye’de kurumsal firmalarda çok az rastlanan tam açık ofis düzeninin olması. Bu konuda kurum kimseye istisna tanımıyor. Hatta Allianz’ın CEO’su Aylin Somersan-Coqui’nin bile özel bir odası bulunmuyor.

Arkadaşımız Esin Çetinel’in öğrendiğine göre, Allianz şimdi de Türkiye’de kurumsal firmalarda benzeri görülmeyen “free casual” yani serbest kıyafet uygulamasına geçmeye hazırlanıyormuş. Özellikle yabancı kökenli birçok firmada “Friday casual”, yani cuma günü serbest kıyafet uygulaması var. Ancak Allianz haftanın beş günü çalışanlarına serbest kıyafet imkanı sunmaya hazırlanıyormuş. Edindiğimiz bilgiye göre, artık çalışanlar işe takım elbise, kravat, etek, ceket gibi klasik iş kıyafetleriyle gitmek zorunda kalmayacak. Ancak yine gelen duyumlara göre, yönetim serbest kıyafetin kapsamını ve tanımını belirlemeye çalışıyormuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir