Benim Çıkarım Ne?

Modern iş hayatı, çalışanları işten atmaktaki başarısı yüzünden, sonunda kendi işini de gereksiz kılıp sepetlenen fanatik maliyet azaltıcıların hikayeleriyle doludur.

Herkes kadrosunu küçültebilir ama bu küçültme her zaman beklenen sonucu vermez. Bir şirketi büyütmek yetenek ve vizyon ister ve bu süreç personel kadronuzla başlar. Elbette sorun çıkaran çalışanlarını işten çıkarıp durabilirsiniz ama bir alternatif olarak geri kazanılamaz oldukları sonucuna varana kadar bu kişilere yatırım yapmaya devam da edebilirsiniz. Peki bunu neden yapmalısınız? Personelinize yatırım yaptığınız zaman onların ve dolayısıyla kendinizin başarılı olma ihtimalini yükseltirsiniz. Daha da fazlası, eğer çalışanları nasıl geliştireceğinizi biliyorsanız, birçok şirketten daha çok yol kat etmişsiniz demektir.

Rochester, New York kökenli, müşteri hizmetleriyle efsaneleşmiş süpermarket zinciri VVegmans, çalışanlara yatırım yapmanın değerini anlamış durumda. Şirket başkanı Robert VVegman şirketin ünlü hizmet kalitesini çalışanlara yaptığı yatırıma bağlıyor:

“Çalışanlarımıza ne kadar yatırım yaptıysak, karşılığında çok daha fazlasını aldık. Her zaman için, mükemmel müşteri hizmetine giden yolun bu yatırımla başladığına inandım.

Çalışanlar en kıymetli varlıklarmızdır ve kadronuzdaki her birey şirketinizin başarısına katkıda bulunmalıdır. Bunu gerçekleştirmek de bir lider olarak sizin işinizdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir