Bosch’un dört işkolunun bölge direktörü oldu

Türkiye serüvenine Cumhuriyet öncesi başlayıp da yoluna hız kesmeden devam eden kaç yabancı sermaye şirketi vardır acaba? Şüphesiz incelenmesi gereken bir konu. Böylesi bir listenin başlarına Alman Bosch’u rahatlıkla koyabiliriz.

Şu rakamlarla ilk sıraları hak etmiyor mu sizce?

Almanya’da faaliyetlerine 1886’da başlayan Bosch, Türkiye’ye 1910’da geliyor. Tüm dünyada 281 bin kişiye istihdam sağlarken, Türkiye’de bu rakam 11 bine yaklaşıyor. Dünya cirosu 46,4 milyar Euro, Türkiye’de İSe 2,1 milyar Euro ciroya ulaşıyor.

Tüm faaliyet alanlarında da hızlı, bir büyüme içerisindeler. Türkiye pazarında son derece uyumlu bir faaliyet yapısı içerisinde olduklarını çok iyi biliyor olmalılar ki, global Bosch üst yönetimi her geçen gün Türkiye’deki kadrolarını daha sıkı şekilde güçlendirme ihtiyacı duyuyor.

Bu planlama doğrultusunda Türkiye operasyonlarında bir atama daha gerçekleştirdiler.

Bosch Türkiye Stratejik Pazarlama ve Iş Geliştirme Ülke Müdürü olarak görev yapan Şebnem Özder Arikan, Bosch’un sahip olduğu dört ana işkolundan sorumlu stratejik pazarlama ve iş geliştirme bölge direktörü oldu.

Bu işkollari; otomotiv teknolojileri ve mobil çözümler, sanayi teknolojileri, dayanıklı tüketim malları, enerji ve bina teknolojileri. Yani her biri ayrı ayrı en güçlü sanayi işkollarını ifade ediyor.

1994 yılından bu yana Bosch Grubu bünyesinde mesai yürüten Şebnem Özder Arikan, Bilkent Üniversitesi işletme Fakültesi mezunu. Daha önceki iş tanımları arasında Bosch termoteknik işkolunda satış ve pazarlama yöneticisi, Bosch Araç Multimedya Grup Ürün Müdürü ve Ticari Pazarlama Müdürü, Bosch Türkiye Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Ülke Müdürü pozisyonları bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir