ÇDP’ye Danışın

Bazı personel problemleri basitçe sizin onlarla baş etme yeteneğinizin üzerindedir, buna rağmen yıkıcı tavırlarını geride bırakmış bir çalışanla işe devam etmek istiyorsanız, Çalışan Destek Programı iyi bir adımdır. Çalışanlarınızı bu ayrıcalıktan yararlandırdığınızda onlara güvenilir bir uzman desteği sağlamış olursunuz.

Pennsylvania’da bulunan bir danışmanlık firması olan FirStep’in başkanı ve aynı zamanda çalışma psikolojisi dalında uzmanlaşmış olan John Putzier bu konuda şöyle diyor: “Buradaki amaç iyi bir çalışanı kurtarmak ve onun da bu süreçten başı dik çıkmasını sağlamaktır.”

Personel konularında eğitimli insan kaynakları departmanınızı ÇDP başvurusuyla ilgilenmekle görevlendirebileceğinizi söylüyor Putzier. Eğer bir insan kaynakları departmanına sahip değilseniz, bir amiri bu işle ilgilenmekle görevlendirin ama gizliliğin önem taşıdığının da altını çizin.

Bir çalışana danışmanlık konusunu açtığınızda çalışanın davranışlarının işine nasıl zarar verdiği konusuna odaklanın. Onun yardım almasını sağlamaya çalışmanızın sebebi de budur.

“Her şey performansla başlar.” diyor Putzier. “Eğer ortada çalışma performansıyla ilgili bir sorun yoksa, açıkçası bu sizin meseleniz değildir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir