Deniz Factoring

“Tüm kalemlerde sektörün üzerinde büyüyoruz”

2014’E DE HIZLI BAŞLADI: 2013 yılında sektör faktoring alacaklarında yüzde 23 büyürken, Deniz Factoring yüzde 57’lik bir büyüme yakaladı. Bu alanda pazar payımızı yüzde 7,4’ten yüzde 9,5’e yükselttik. Yine temel performans kriterlerinden biri olan ciro rakamlarına bakıldığında ise sektör yüzde 26 büyürken, şirketimiz yüzde 30 büyüme ile sektörün üzerinde bir performans sergiledi. 2013 yılına paralel olarak hızlı bir giriş yaptığımız 2014 yılı ilk dört aylık verilerimize bakıldığında, tüm segment ve sektörlerden oluşan 5 binin üzerinde müşterimiz ile gerçekleştirdiğimiz 5 bin adedi aşan işlemlerimizle toplam 2,3 milyar TL ciroya ulaştık. 2014 yılı içinde tüm parametrelerde bütçe hedeflerimizi yüzde 100’ün üzerinde realize edeceğimizi söyleyebilirim.

65 MİLYON TL KÂR HEDEFİ: 2014 yılı hedefimizi, mevcut kazanımlarımızı koruyarak, faktoring alacakları ve kârlılıkta sektör lideri, DFHG içinde konsolide bütçemize en fazla katkı yapan iştirak olmak şeklinde belirtebiliriz.

2014 yılında TL krediler tarafında yüzde 28Tık, toplam kredilerde ve aktif toplamında yüzde 25’lik bir büyüme hedefliyoruz. Buna bağlı olarak ciroda kısa vadeli işlemlerin etkisiyle yüzde 40’lık bir büyüme öngördük. Tüm bu hedeflerimizi gerçekleştirmemiz sonucunda 65 milyon TL kâr ile kârlılıkta sektördeki iddalı konumumuzu sürdüreceğimizi tahmin ediyoruz.

İHfRACATTA ÜÇÜNCÜ: 2013 yılı ihracat faktoringi Türkiye işlem hacminde bir önceki yıla göre yüzde 3’lük bir düşüş olmasına rağmen; Deniz Factoring olarak 262 milyon Euro işlem hacmimizde yüzde 38 oranında artış gösterdik ve yılı üçüncü sırada tamamladık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir