Eskidji Bayilik Veriyor

Eskidji yeni girişimciler arıyor

Eskidji Gayrimenkul, İstanbul, Ankara ve Bursa öncelikli obnak üzere franchising veriyor. 12 bin 500 ile 25 bin TL arasında değişen dört farklı franchising sistemi geliştiren şirket, uzun soluklu iş yapabileceği girişimciler arıyor.

Gayrimenkul danışmanlığı, en popüler girişim sahalan arasında yer alıyor. Bunda konut sektöründeki hareketliliğin payı büyük. 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Eskidji Gayrimenkul de bu sektörde girişimcilere franchising fırsatı sunan şirketlerden bili. Firma, bölge ortaklığı sistemiyle Türkiye genelinde yeni şubeler açmaya devam ediyor.

eskidji

Bu sistemin gelişmiş teknolojik özelliklere sahip olduğunu söyleyen Eskidji Gayrimenkul Pazarlama Genel Müdürü Mustafa Acar, bu sayede emlak işletmelerine avantajlar sunduklarını belirtiyor. Acar, “Özel ofis yönetim sistemini de içeren etkin pazarlama, kolay yönetim, müşteri odaklı hizmet, önüne katalog ve raporlamalar bunlardan bazılaıı” şeklinde ömek veriyor.

Eskidji Gayrimenkul, partnerlerine ücretsiz ajans hizmeti, insan kaynakları desteği, ücretsiz hukuk danışmanlığı hizmetleri de sunuyor. Aynca reklam departmanıyla yine ücretsiz ajans hizmeti veriliyor. Şirket, tüm bunların dışında eğitim konularında bölge ortaklarına destek oluyor. Bunun için YTÜSEM işbirliğiyle sertifikalı eğitim programları düzenleniyor. Bu program ile profesyonel gayrimenkul danışmanları yetiştiriliyor.

DÖRT AY ÖDEME YOK

Şirket, franchise giriş bedellerini illerin demografik verileri ve gayrimenkul rayiçlerini dikkate alarak belirliyor. Buna göre 12 bin 500,15 bin, 20 bin ve 25 bin TL+KDV olmak üzere dört farklı franchise giriş bedeli belirlenmiş durumda. Sürekli franchise ödemeleri ise 400 ile 700 TL+KDV arasında değişiyor.

Yatırımcılardan birinci yılın ilk dört ayında sürekli franchise ödemesi alınmıyor. Ofisler satışlarda elde ettiği gelirin yüzde 7’sini kiralamalarda ise yüzde 3’ünü franchise olarak ödüyor. Ancak bu ödenen paylar sürekli franchise ödemelerinden düşülüyor. Yani hem komisyon payı hem de sürekli franchise ödemesi yapılmıyor.

Eskidji Gayrimenkul’ün 34 ilde Eskidji Bölge Ortaklığı sistemiyle açılmış 90 şubesi var. Mustafa Acar, bu yıl için İstanbul, Ankara ve Bursa’ya öncelik verdiklerini ancak potansiyel olan tüm illerden gelecek talepleri değerlendirdiklerini kaydediyor. Acar, “Eskidji uzun dönemli iş ortaklığı yapısını önemsediği için bu anlamda adet-sel bir yaklaşımımız bulunmuyor. Doğru temsilcilerle pazarda büyümeye önem veriyoruz” diyor.

İşyerlerinin görünür ve ulaşım imkanları yüksek konumda olmalarına dikkat ediliyor. Büyüklük konusunda bir standart bulunmuyor. Ofis yeri ve bulunduğu semtin özelliklerine göre karar alınıyor.

Ortalama işletme sermayesi 100 bin TL. Satış bedeli üzerinden yüzde 4 ile 6 arasında kâr marjı bulunuyor. Ofislerin bulundukları illerin verileri dikkate alınarak ciro hedefleri belirleniyor.

Franchise adaylarında öncelikli olarak dürüstlük ve güven gibi özelliklerin yanı sıra uzun dönemli iş ortaklığı yapabilecek nitelikler aranıyor. Tüm adayların özel bir istihbarat şirketi üzerinden ticari geçmişleri araştırılıyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul, Ankara ve Bıırsa’ya öncelik veriliyor.

İlk sermaye: 12 bin 500 ile 25 bin TL+KDV arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Bölgeye göre değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 4 ile 6 arasında.

Bayilerde aranan özellikler: Uzun dönemli iş ortaklığı yapabilecek girişimciler.

Başvuru için: 0212 454 1114-13

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir