Fiba Faktoring olarak hedeflerimiz

“2014’te de tüm kalemlerde büyüme göstereceğiz”

HEDEFLER TUTTU: Fiba Faktoring olarak hedeflerimiz doğrultusunda bir yıl geçirdik ve 2013’te 2,5 milyar TL’lik işlem hacmine ulaştık. Tüm piyasa oyuncuları 2014 yılma düşük ekonomik büyüme beklentisiyle girdi. Ticari döngü içindeki alıcı, satıcı ve finansörlerin temkinli yaklaşımları devam ediyor. Biz de planladığımız kontrollü büyüme çerçevesinde yol alıyoruz. Yılın ilk dört ayını 800 milyon TL’lik hacim ve 3 bin 300 işlem adedi ile kapattık. 2014 için yıl sonu kredi büyüklüğümüzü ve işlem hacmimizi yüzde 15 artırmayı; bununla beraber bin 400 olan aktif müşteri adedimizi bin 600 seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz.

ADET5EL ARTIŞTA FARK YARATACAK: 2015 içinse aktif müşteri adedimizi yüzde 30-40, kredi büyüklüğümüzü yüzde 10-15 artırma hedefimiz var. Tabana yayılma politikamız doğrultusunda adetsel artış, aktif büyüklüğü ve işlem hacmi artışından daha yüksek olacaktır. Uzun vadede öncelikli hedeflerimiz, şirket olarak büyüme ve yaygınlaşmanın yanı sıra Türkiye’de faktoring bilinirliğini artırmak, daha önce faktoring hizmeti almamış firmalara ulaşmak. Müşteri portföyümüz oldukça geniş. Fakar bu noktada inşaat sektörünün portföyümüzde daha çok yer aldığı görülüyor. Finansmanda inşaatı tekstil, imalat, gıda ve kimya sektörleri izliyor.

İHRACATTA İLK SIRALARDA: ihracatın finansmanı ve alacağın garantisi açısından faktoring çok özgün ve etkin bir kaynak. Yurtdışı faktoring hizmetleri belirli bir know-how ve uluslararası muhabir ağı gerektiriyor. Fiba Faktoring olarak ihracat faktoringinde aktif olan sayılı şirket arasında ilk sıralardayız. Önümüzdeki dönemde hem uluslararası muhabir ağımızı genişletmek hem de destek olduğumuz ihracatçı sayısını artırmak istiyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir