Garanti Faktoring

“2014 yılı 2013’ten daha iyi olacak”

İLK ÇEYREKTE 2,7 MİLYAR TL CİRO: Yıl sonu rakamlarımıza baktığımızda 2013 yılını 9,8 milyar TL ciro ve 37 bin adet işlemle kapattığımızı görüyoruz. Geçen yıl ciromuzu yüzde 30 civarında, işlem adedimizi de yüzde 10a yakın bir seviyede artırdık. Bu yıl ise rakamlarımız 2013 yılının üzerinde seyrediyor.

Özellikle iyi bir mart ve nisan ayı geçirdik, ilk çeyrek itibariyle ciromuz 2,7 milyar TL’ye çıktı, işlem adedimiz de 9 bin 500un üzerinde gerçekleşti. 2014 hedeflerimiz önceki yılın üstünde bir ciroya ve müşteri adedine ulaşmak. Yeni şubelerimizin yanında, bu yıl içinde özellikle KOBİ’lere yönelik olarak uygulamaya aldığımız süreçlerimizle yeni müşteri adedimizi artırmayı amaçlıyoruz.

HER YIL YÜZDE 25 BÜYÜME: Biz şirket olarak her yi sektörün genel büyüme hedefinin üstünde bir büyümeyi kendimize hedef olarak alıyoruz. Her yıl için planlamalarımız bu şekilde gerçekleşiyor. Yüzde 20-25 aralığında büyümeyi hedefliyoruz. Finansman sağladığımız sektörlerin başında ağırlıklı olarak imalat ve hizmet sektörü geliyor. Alt kırılımlara bakınca da otomotiv, enerji ve lojistik sektörünün geldiğini görüyoruz.

İHRACATTA PAYIMIZ ARTIYOR: ihracatta geçen yıl 352 milyon dolar ciro gerçekleştirdik. Hacmimiz ve müşteri adedimiz her geçen gün artıyor, ilk çeyrekte ciromuz 95 milyon dolar seviyesine geldi, ihracat faktoringinde, faktoring şirketlerini önümüzdeki dönemde çok büyük fırsatlar bekliyor. Biz de özellikle muhabir garantili ihracatı yeni müşterilere anlatmaya ve pastayı büyütmeye çalışıyoruz. Ülkemizin her köşesindeki ihracatçılara bu ürünümüzün avantajlarını anlatıyoruz ve bugüne kadar sıklıkla bu ürünü kullanan müşterilere yenilerini eklemeye çalışıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir