Gençler bu reklamı gönüllü izliyor

Cornetto markası aşk platformunu sahiplenmek için iki yıldır çalışıyor. Geçen yıl sadece Türkiye’de hayata geçirilen, dijitalde yayınlanan kısa aşk filmleri için popüler bir şarkıcı tarafından şarkı bestelenmesi projesinin, elde ettiği başarıdan sonra, dünyadaki diğer Cornetto ülkeleri tarafından da uygulanmasına karar verilmişti.

Geçen yıl sanatçı Yalın ile başlayan işbirliği bu başarıyla birlikte sürdürülüyor. Bu yıl Yalın’ın marka için bestelediği “Yeniden” isimli şarkı Cornetto tarafından kliplendirildi. Aslında Cornetto reklamı şarkının videosu haline getirildi. Müzik kanallarında sıklıkla yayınlanan bu video, bir reklam olmasına rağmen gençler tarafından zevkle izleniyor. Şarkı ise dillere , dolandı bile.

Algida Pazarlama Direktörü Leyal Eskin Yılmaz, önce “Yeniden” şarkısının videosu olarak da yayınlanan Cornetto reklam filmini çektiklerini söylüyor.

Ardından Yalın’dan reklam filminin akışına uygun olarak hem duygu geçişini sağlayan hem de genç hedef kitleye aşkı korkusuzca yaşayabilecekleri mesajını verebilecek eğlenceli bir şarkı bestelemesini istediklerini anlatıyor.

Yılmaz, bunun sonucunda dijitalde yayına başladığı ilk iki günde 1 milyon kez izlenen ve şimdiden gençlerin diline dolanan “Yeniden” şarkısının ortaya çıktığını belirtiyor.

Bu videoda Cornetto dışında da markalar var. Bununla ilgili olarak ise Yılmaz şöyle konuşuyor: “Bildiğiniz üzere günümüzde dijital dünya ve özellikle sosyal medya gençlerin vazgeçilmezi. Bu sebeple biz de filmimizde gençlerin günlük hayatının çok önemli bir parçası olan sosyal medyadaki en büyük iki markaya da yer verdik. Bilinçli bir marka işbirliğinden ziyade, filmimizde gençlerin zaten gündelik hayatlarının bir parçası olan sosyal medyaya da yer vermiş olduk.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir