Girişim Faktoring

“İhracat faktoringinde dünya markasıyız”

2013 HAZIRLIK DÖNEMİYDİ: 2013 yılı tüm sektörler için durgun geçen bir yıldı.

Bizim için de son çeyrek biraz daha yoğun geçti ve yılı 1,1 milyar TL ciro ile kapattık. 2013 yılının durgun geçen ilk yarısını biz hazırlık dönemi olarak değerlendirdik. Hem personelimize yatırım yaptık, eğitimler düzenledik hem de yeni müşteri ziyaretleri yaparak, yeni pazarlar yakalamaya çalıştık. 2014 yılının ilk dört ayında oldukça iyi bir performans gösterdik ve hazırlık çalışmalarımızın meyvelerini toplamaya başladık diye düşünüyorum. Hem müşteri adetlerimizde hem de ciromuzda ciddi artış ivmesi yakaladık.

HEDEF 1,5 MİLYAR TL CİRO: Müşteri portföyümüz oldukça dağınık. Her segmentten ve her sektörden müşterimiz var. Ama finansmanda öne çıkan sektörleri tekstil, inşaat ve imalat olarak sıralayabiliriz. Bu yıl için sayısal hedefimiz, ciromuzu yüzde 25 artırmak ve 800 adet aktif müşteri ile yaklaşık 1,5 milyar TL ciroya ulaşmak, ilk dört aydaki performansımıza baktığımızda bu hedefimizi rahatlıkla gerçekleştirebileceğimizi görüyoruz.

MÜŞTERİYLE BİRLİKTE BÜYÜYECEK: Büyüme planımızı şu şekilde oluşturduk: Temkinli, proje bazlı işlemlerde küçülmeden, KOBİ segmentinde büyümek ve yayılmak. Büyüme hedefimiz sadece müşteri sayımızı artırmak değil, aynı zamanda ortalama işlem büyüklüğümüzü ve müşteri başına alacak büyüklüğümüzü genişletmek. Biz müşterimizi daha iyi tanıyarak, anlayarak, müşterimizle birlikte büyümeyi hedefliyoruz. Müşterimizin işini ve sektörünü iyi analiz ederek çözüm sunmaya çalışıyoruz. Proje üretebiliyoruz. 2015 yılını şimdiden öngörmek zor. Ama sektör en durgun yılları bile azımsanmayacak büyüme oranlan ile kapatabiliyor. Dolayısıyla şirketimiz için 2015’te yüzde 20’nin altında bir büyüme beklemiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir