Girişimciler için çok fırsat var

Parfümeriler devam ediyor

Türkiye’nin ilk ulusal kozmetik perakendeciliği örneklerinden kabul edilen Sevil ve Tekin Acar gibi parfümeri mağazalarının da pazarda ağırlığı hissedilmeye devam ediyor. Bugün Sevil’in 50, Tekin Acar’ın yedi mağazası bulunuyor. Ayrıca YKM ve Boyner içerisinde yer alan kozmetik bölümleri, bu mağazalara benzer şekilde hizmet veriyor. Daha çok orta ve üst segmente yönelik ürünler sunan bu mağazalar, çok agresif olmamakla beraber büyümesini sürdürüyor. Sevil Parfümeri yakın zamanda mağazacılık formatına Sevilla’yı ekledi. Sadece renkli kozmetik ürünleri sunan mağazada, markanın kendi ürünleri satılıyor.

Girişimciler için çok fırsat var

Özellikle mono brand mağazalar girişimcilere iş fırsatları da sunuyor. Yakın zamanda mağazalaşmaya başlayan Rebul, Atelier Rebul markasıyla 2019 yılına kadar 35 adet mağaza açacak. Bu mağazalar için franchise taleplerini değerlendiren marka, bu yıl franchise vermeye başlayacak. Türkiye’de en çok mağazası olan markalardan olan Flormar ise, yurtiçi ve dışında iki koldan büyümeye devam ediyor. Flormar yurtdışında özellikle mağazalarının bulunmadığı ülkelere öncelik veriyor. Yurtiçinde ise satış potansiyeli görülen tüm il ya da gelişmiş ilçelerde şubeler açıyor.

Yurtiçinde açılacak tüm mağazalar şirket tarafından işletilirken yurtdışında bazı lokasyonlardaki mağazalar franchising sistemiyle açılıyor. Golden Rose da yakın zamanda mağazalaşmaya başlayan markalardan bir diğeri. Bugün 27 mağaza ve kiosku bulunan Golden Rose hem yurtiçi hem de yurtdışında franchise vermeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir