Hem Yazıcı Hem Gezici

Yazıcılar, yıllardır üç aşağı beş yukarı tasarımı değişmeyen aygıtlar arasında. Kocaman büyük bir kutuya kâğıdı koyarsınız, çıktıyı gönderirsiniz, tepsiden yazdırılmış kâğıdı alırsınız. Biçimi, rengi, büyüklüğü değişir ama mantığı pek değişmez.

işte Zuta Labs adlı bir şirket, Mini Mobile adını verdiği yeni cep tipi yazıcıyla yazıcı tasarımına yeni bir yorum getirmeye hazırlanıyor. Bu yeni yazıcıya kâğıt koymak yerine, yazıcıyı kâğıdın üzerine yerleştiriyorsunuz. Kâğıt üzerinde gezinen yazıcı, yazdırmak istediğiniz şeyleri adım adım kâğıda işliyor. Bu düşüncenin güzel tarafları var. Birincisi ürün cebe sığacak kadar küçük. İkincisi bu şekilde çıktı alırken diğer yazıcılarda olduğu gibi kâğıt tepsisinin boyutuyla sınırlı kalmıyorsunuz. Masaya yaydığınız kâğıdın büyüklüğüne bağlı olarak poster bile yazdırabilirsiniz.

Üretim için Kickstarter üzerinden destek arayan proje, ben bu yazıyı yazarken 400 bin dolarlık destek beklentisini çoktan aşmış görünüyordu. Projeye 180 dolar ve daha üstünde destek sağlayanlar, her şey yolunda giderse ilk ürünlere 2015 yılının başında kavuşacak. Projeyi bit.ly/ zutalabs adresinde inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir