İlişki İşi Kötü mü Etkiliyor?

İçki karşıtı bir patron çalışanlarının iş gezilerinde, mesai saatinin dışında bile olsa alkol kullanmalarını yasaklamak istedi. Böyle bir kuralın yasak olup olmadığım sormak için bana yazdı. Bu riskli bir kural; çünkü bazı eyaletlerin, işverenlerin çalışanlarının iş saatleri dışındaki hayatlarına müdahale etmelerini engelleyen yasaları var.

İşyerinizde olup bitenler ise başka bir meseledir. Kabul edilemez bulduğunuz herhangi bir davranışın ilk düşünülmesi gereken kısmı, işe mani olup olmadığıdır.

İki bekar çalışanın flört etmesi bir sorun yaratmayacak olsa da astıyla ilişki yaşayan bir amir, özellikle de ilişkileri evlilik dışıysa, işyeriniz için masraflı bir karışıklık sebebi olabilir. Amir dedikodulara malzeme olacak ve diğer çalışanlar onun sevgilisine yönelik her hareketini kayırmacılık sanacaklardır. Kadın da eğer terk edilirse amiri cinsel tacizle suçlayacak kadar öfkelenebilir.

Eğer iş yerinde çalışanlar arası ilişkileri yasaklayan kurallarınız olmasa bile -zaten internet üzerindeki iş bulma sitesi Vault.com’a göre şirketlerin % 90’inin böyle yasaklamaları yok-ilişki işe mani olmaya başlamadan önce harekete geçmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir