imdat! Bir Avukat Bulma Yolları

Dağcılar Everest Dağı’nın zirvesine giden uzun ve zorlu yola meydan okumadan önce yerel Şerpalarm desteğini alırlar. Şerpalar tecrübeli rehberlerdir ve dağcıların tehlikeli yamaçlardan ve derin yarıklardan güvenle geçmelerine yardımcı olurlar.

Ofiste hava personel problemleri sebebiyle soğuk ve kasvetli bir hal aldığında, Şerpa-lığınızı yapacak bir avukata ihtiyacınız olabilir. Hırsızlık yaptığından şüphelendiğiniz birini kovmak istediğinizde veya bir amirinizin cinsel taciz hakkında bilgilendirilmeye ihtiyacı olduğunu düşündüğünüzde, bir avukata danışmalısmız.

Bir avukat bulmanın en iyi yolu, başka uzmanlar bulmakla aynıdır: Yönlendirmeler. Diğer işyeri sahiplerinin tavsiyelerini alın. Steven D. Strauss, “Küçük İşletmelerin Kutsal Kitabı: Küçük işletmenizi başarıya ulaştırmak için bilmeniz gereken her şey” adlı kitabında sizi yönlendiren müşterinin ağzını aramanız gerektiğini söylüyor. Avukatın aldığı davaların sonuçlarını, ulaşılabilirliğini, ücretinin ne kadar makul olduğunu ve işin çoğunu kendisinin mi yoksa daha az tecrübeli meslektaşlarının mı yaptığını öğrenmeye çalışın. Elinizdeki seçeneklerin tükenmeye başladığını hissettiğinizde veya seçimlerinizin meşruluğundan şüpheye düştüğünüzde sorun çözümü takımınızda bir avukatın da bulunması işinize yarayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir