Kötü Niyetli Amirlerden Kurtulun

Vizyon sahibi patronların kesin hedefleri vardır. Ayrıca bu hedefleri gerçekleştirmek için ne tür amirler istedikleri konusunda da kesin görüşleri olur.

Bir yönetici, büyük bir iletişim şirketinde bir departmanın idaresine getirilmesinden hemen sonra sorunlarını belirlemek için çalışanlarıyla tek tek görüşmeye başladı. Bu görüşmeler sırasında zorlayıcı bir amirin adı tekrar tekrar dile getirildi. Bu kadın, işleri baltalamasıyla tanınıyordu. Kızgın olduğu zamanlarda sıklıkla çekip gider ve işlerini başkalarına yıkardı. İnsanları bilgilendirmeden, onun adına toplantılara katılmaya zorlardı. Hataları yüzünden sürekli başkalarını suçlardı.

Bu görüşmelerden kısa bir süre sonra departmanın yöneticisi, kadının emri altında çalışanları çok sevindiren bir karar alıp onu idari olmayan bir pozisyona getirdi.

Kötü niyetli bir amir iş yerinizde salgın gibi büyüyen sorunların çıkmasına sebep olabilir: Kaytarmacılık, düşük verim, artan iş gücü devri ve içten içe büyüyen bir kin. Bu kişilerin ya görevlerini değiştirin ya da onlarla yollarınızı ayırın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir