Markalar sosyal sorumluluk adına en son ne yaptı?

•    Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşları bünyesinde, özellikle plaza çalışanları arasında yaygın olan ve Türkçe-Ingilizce sözcüklerin karışık kullanıldığı uydurma dile karşı başlatılan “Uydurukça’ya Son!” kampanyası, karikatür dünyasının önemli isimlerinden Piyale Madra’nın çizgileriyle yeni bir boyut kazandı. Madra’nın kampanya için hazırladığı karikatürler Eczacıbaşı Topluluğu’nun tüm sosyal medya hesaplarında paylaşılacak.

•    Penti’nin her yıl Kadınlar Günü kapsamında uyguladığı “Aile İçi Şiddete Son” projesine ünlülerden anlamlı destek geldi. Sanat hayatının sevilen isimlerinden Can Bonomo, Engin Hepileri, Gonca Vuslateri, Kadir Doğulu ve Model Grubu projeye destek vermek için çorap tasarladı. Bennu Gerede ise fotoğraf çekimini gerçekleştirdi. Ünlülerin tasarladığı çoraplar mart ayından itibaren Penti mağazalarında saüşa sunulacak. Elde edilecek gelir, “Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı”na bağışlanacak.

•    WWF-Türkiye tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile işbirliği içerisinde ve Unilever ile Omo’nun desteğiyle geçen yıl hazırlanmaya başlayan Türkiye’nin su ayak izi raporu açıklandı. Su, üretim ve uluslararası ticaret ilişkisini ele alarak Türkiye’nin su ayak izini ortaya koymayı amaçlayan raporda, su konusunun makroekonomik kararlara entegre edilmesiyle ilgili öneriler de yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir