Melek yatırımcılık Boğaziçi’nde masaya yatırıldı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen, inovasyon alanında dünyada ve Türkiye’de önemli çalışmalar yürüten isimlerin bir araya geldiği New Directions in Innovation (inovasyonda Yeni Yönler) Konferansı mayıs ayında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Gülay Barbarosoğlu’nun açılış konuşmasını gerçekleştirdiği ve gün boyu süren konferansta Siemens İnovasyon Başkanı Christian Frey, IBM Araştırma Lideri Erich Rütsche, BD Oto CEO’su Osman F. Boyner gibi önemli isimler de konuşma yaptı. İstanbul’un bir inovasyon merkezi olarak gelişiminin ele alındığı konferansta, şirketlerin inovasyon potansiyellerini geliştirme yöntemleri, Büyük Veri’nin işbirliği geliştirmede açacağı yollar, inovasyonda elektrikli otomobiller örneği, toplumsal inovasyon yoluyla değişim yaratma gibi konular tartışıldı.

‘Melek Yatırımcılar Hakkında Bildiğinizi Düşündüğünüz Yedi Şey’ isimli bir sunumla konuşmasına başlayan Avrupa iş Melekleri Derneği Başkanı Paulo Andrez, sunumunda yatırımcılara en geniş vergi avantajını sağlayan iki ülkeden birinin Türkiye diğerinin ise İngiltere olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir