Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı Mayıs 2014

MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktırBaşvurular “Mersin Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerine göre değerlendirilecektir. Başvuru önkoşullarını sağlamayan adayları dilekçeleridikkate alınmayacaktır. (Bakınız: http://www.mersin.edu.tr/haberler/akademik-yukseltilme-ve-atanma-olcutleril Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15(onbeş) gündür.

Profesör ve Doçent kadrosu daimi statüde olup, Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

Başvuruda istenilen belgeler Mersin Üniversitesi’nin web sayfasında (http://www.mersin.edu.tr/haberler/akademik-yukseltilme-ve-atanma-olcutleri bulunan”Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri” başlığı altında yer almaktadır. Bu belgelerin Profesörlük için 6 (Altı) takım, Doçentlik için 4 (Dört) takım ve YardımcıDoçentlik için 4 (Dört) takım olarak hazırlanması; Profesör ve Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadrosu için ise ilgili FakülteDekanlıklarına ve Yüksekokul Müdürlüklerine şahsen başvurulması gerekmektedir.

Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir