Odanızın Dekorasyonunu Akıllı Telefonunuza Bırakın

Odanıza yeni bir dekorasyon yapmak veya eşya almak istiyorsunuz. Bunun için de önce odanın bir planını çıkarmanız gerekiyor. Ne yaparsınız? Bir elinizde metre diğer elinizde kalem, karış karış odanın duvarlarını mı ölçersiniz? Aslında normali bu, ama ilginçtir ki bunun için de bir mobil uygulama yapmışlar.

Roomscan adlı uygulamayı mobil cihazınıza indiriyorsunuz, ardından telefonu veya tableti size gösterilen şekilde duvara yaslayıp bekliyorsunuz. “Tamam”dediğinde bir sonraki duvara geçiyorsunuz, “tamam” dediğinde bir sonraki duvara… İş bittiğinde Roomscan size içinde bulunduğunuz mekânın krokisini çıkarıyor. Elinizde metre varsa ve uzunlukları ölçüp yazılıma girerseniz metrekare hesabını da sizin için yapıyor.

Roomscan, kullanımı biraz alışkanlık gerektirmekle birlikte yaptığı iş ve ortaya koyduğu sonuç açısından son derece ilginç bir uygulama. Ayrıca ücretsiz olduğu için denemenin bir zararı yok. En azından akıllı telefon uygulamalarıyla ne kadar ummadık işler de yapılıyor görmüş olursunuz.

Derseniz ki “odayı ölçmüşken birkaç kitap rafı vardı, onları da çakayım”size Bolt & Nut, Dimensions ve Hole Spacer adlı uygulamaları da öneririm, ismi geçen tüm uygulamaları kullandığınız mobil platformun uygulama dükkânında arayarak elinizdeki cihaz için mevcut olup olmadığını görebilir ve indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir