Öğrenci girişimciler için 150 bin dolarlık fırsat

40 ülkeden 10 bine yakın üyesi bulunan global girişimcilik ağı Entrepreneurs’ Organization (EO), Türkiye şubesiyle de girişimcilik iklimini geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Erken evredeki öğrenci girişimcilere yönelik dünyadaki en önemli yarışma olarak kabul gören Global Student Entrepreneur Avvards’ın (GSEA) Türkiye ayağı için son başvuru tarihi 30 Eylül. VVashington DC’deki finallerde kazanan öğrenciler 150 bin dolar ile ödüllendirilecek.

EO Türkiye Başkanı Can Bayraktar, girişimciliğin özendirilmesi ile ekonomiye büyük bir katkı sağlanacağını söyledi. Bu noktada gençleri, EO tarafından öğrenci girişimcilere yönelik düzenlenen ve dünya çapında bu alandaki en kapsamlı yarışma olma özelliğini taşıyan GSEA’ya katılmaya davet etti.

1998’den beri organize edilen GSEA, öğrenim süresi içinde kendi işini kurmuş öğrencilere yönelik en kapsamlı uluslararası yarışma olma özelliğini taşıyor. Yarışmaya lise, üniversite ve lisansüstü seviyesinde öğrenim gören kişiler katılabiliyor. Öğrencilik yaşamı süresince, inovatif, kârlı, sosyal sorumluluk sahibi ve etik standartlara uygun şirketler kurarak onları işleten kişileri küresel anlamda görünür kılmak ve böylece daha çok öğrencinin girişimciliği bir kariyer rotası olarak benimsemesini sağlamak amacıyla düzenleniyor. GSEA, öğrenci girişimcileri global rakipleri ile bir araya getirerek, onlara erken evrede kendini geliştirme, medyada yer alma ve para ödülü kazanma imkanı sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir