Online satış yapan Markado mağaza açacak

Teknosa’da dokuz yıllık pazarlama deneyiminin ardından seri sonu ve outlet ürünlerin satışa sunulduğu Markado.com ile e-ticaret işine giren Kadircan Erkıralp, markayı online’dan offline taşımayı planlıyor.

Markado Group’un ortakları arasında yer alan Erkıralp, perakende sektöründeki deneyimini taşıdığı Markado.com’daki ürünleri, Ataşehir’de grup binasının akında yer alan mağazada satışa sunacaklarını aktarıyor. Beyaz eşyadan elektronik ürünlere kadar birçok markanın seri sonu veya outlet ürünlerini siteyle birlikte açmaya hazırlandıkları bu mağazada da satışa sunmak istediklerini belirten Erkıralp, “Online satışı böyle desteklemek istedik. Perakende sektöründe mağaza açarak, isteyen müşterilerin ürünleri görerek satın almalanna da fırsat vermek istiyoruz. Önümüzdeki ay mağazayı açmış olacağız” diyor.

Öte yandan Markado Group olarak yeni site satın almaları da yapacaklannı belirten Kadircan Erkıralp, yemek ve seyahat alanlarında bu yıl içinde önemli adımlar atacaklarını söylüyor. Ingiltere merkezli bir yemek sitesini Türkiye’ye getireceklerini belirten Erkıralp, yıl sonuna kadar grupta 20 sitenin olacağını anlatıyor. Erkıralp, yaklaşık iki yıl önce 6 milyon TL sermaye ile kurulan şirketin, 2014 yılını 25 milyon TL ciro ile kapatmayı planladığını da kaydediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir