Tıp doktorluğundan ilaca geçenler kervanına katıldı

Sağlık alanının İsviçre/Basel merkezli devi Novartis Grubu’nun dünya cirosu 57,9 milyar dolara, çalışan sayısı da 140 ülkede 133 bine ulaşıyor. Her ne kadar fiyat baskısından pek çok şirket gibi etkilenseler de 1955’te adım attıkları Türkiye pazarının en dinamik şirketleri arasındalar.

Dört üretim tesisinin yanı sıra tüm Türkiye geneline yayılmış satış ve pazarlama kadrolarında bulunan 2 bin 200 çalışanlarıyla yollarına emin adımlarla devam ediyorlar.

Özellikle AR-GE alanındaki yatırımları ile tanınan Novartis Grubu’nda önemli bir atama gerçekleşti. Novartis’in yeni onkoloji medikal direktörlük görevine Dr. Diyar Akkaynak getirildi.

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Diyar Akkaynak, Yeditepe Üniversitesi’nde işletme yüksek lisans programım tamamladı. 2004-2007 yılları arasında Biofarma ve Eczacıbaşı ilaç Pazarlama’da medikal müdürlük yaptı. Diyar Akkaynak, 2007 yılında başladığı Novartis onkoloji kariyerinde önce medikal müdürlük, 2010 yılından itibaren de grup medikal müdürlük görevinde bulundu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir