Yılbaşı biletlerinin çoğu tükendi!

Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı özel çekilişi için bastırdığı biletlerin yüzde 70,5’i satıldı.

Büyük ikramiyenin 50 milyon lira olarak belirlendiği özel çekilişe vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Yılbaşı özel çekilişi için bastırılan 500 milyon liralık biletin 352 milyon liralık bölümü 17 Aralık akşamı itibariyle tükendi. Satış işlemi, yılbaşı çekilişinin yapılacağı 31 Aralık Salı günü itibariyle sona erecek.

AA muhabirinin Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, İdare, yılbaşı özel çekilişinde vatandaşın yanı sıra Hazine, diğer kamu kuruluşları ve bayilere de büyük paralar kazandıracak. Yılbaşı özel çekiliş biletlerinin tümünün satılması halinde, vatandaşa 286 milyon 150 bin lira ikramiye dağıtılacak. Bunun 50 milyon lirası büyük ikramiye olarak verilecek. Özel çekilişin diğer büyük ikramiyeleri de 1 adet 5 milyon, 1 adet 3 milyon, 1 adet 2 milyon, 1 adet de 1 milyon lira olacak.

Talih kuşu, yılbaşı özel çekilişinde toplam 2 milyon 950 bin 273 adet ikramiye verecek.

Yılbaşı çekilişinde 500 milyon liralık biletin tümünün satılması halinde Hazine'nin kasasına 129 milyon 18 bin lira girecek. Bunun 75 milyon 778 bin liralık bölümünü KDV geliri meydana getirecek. KDV çıktıktan sonra brüt satış tutarına uygulanan Şans Oyunları Vergisinden de Hazine'ye 42 milyon 422 bin lira verilecek.

Yılbaşı biletleri bayilere ve başbayilere 64 milyon 171 bin lira dolayında hasılat sağlamış olacak.

Bu arada Milli Piyangoda büyük ikramiyeyi kazanma ihtimali normal çekilişlerde 600 binde bir olurken, bu oran yılbaşı çekilişlerinde 10 milyonda bir olarak hesaplanıyor.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir