Zararın Neresinden Döneceğinizi Bilin

Veda etmek zordur ama yetersiz bir çalışanı her gün karşılamak daha da zordur. Bu size başarısızlığa para ödediğinizi hatırlatır.

Bazı çalışanlar, ne kadar potansiyele sahip görünürlerse görünsünler veya onlara ne kadar yardım etmiş olursanız olun, vasatın altında iş çıkarmaya devam ederler.

Bu kişileri yollamakta ne kadar tereddüt ederseniz, sebepleriniz de o kadar çok sorgulanacaktır. Sonra da şunun gibi soruları cevaplamak zorunda kalırsınız: “Bu kadar seneden sonra, neden yaptığım iş bir sorun oluverdi?”

Eğer çalışanla başarısızlıkları konusunda iletişim kurmamışsanız veya elinizde yeterli belge yoksa, bu kişileri kovmak keyfi bir hareket gibi görünecektir. Bununla birlikte, yetersiz insanlar genellikle kendi kusurlarının en son farkına varanlardır.

General Electric şirketinin eski başkanı ve CEO’su Jack VVelch bir gazetede bu durumu açık bir şekilde dile getirdi; “Hindiler, hindi oldukları söylenmediği sürece öyle olmaya aldırmazlar.”

Peki gerçekten geri dönüş olmayan bir noktaya geldiğinizi nasıl anlarsınız? içgüdülerinizi dinleyin ve yazılı belgelere bakın. Eğer bu ikisi birbirine uyuyorsa, bir şeyler yapma vakti gelmiş demektir. Eğer amacınız üstün nitelikli bir kadro toplamaksa, değerli kaynaklara yer açmak için fazla yüklerden kurtulmanız gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir